У Європі digital-реклама вперше випередила рекламу на ТБ

У 2015 році країни Європи витратили €36,4 млрд на digital-рекламу, натомість бюджет реклами телевізійного формату склав €33,3 млрд. Таким чином, digital-реклама вперше випередила телевізійну рекламу.

Витрати на мобільну рекламу за минулий рік виросли до €3,5 млрд. Сьогодні мобільна реклама у сегменті усієї медійної реклами складає 26,7%. В свою чергу витрати на рекламу у форматі онлайн-відео досягли рекордного показника – €2,3 млрд,  на 35,8% вищі у порівнянні з 2014 роком.

Згідно з даними дослідження, яке проводив європейський підрозділ компанії IAB, до десятки країн, витрати яких на онлайн-рекламу були найбільшими у 2014 році, входить Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди, Росія, Швеція, Іспанія, Данія та Швейцарія.

Той факт, що в Європі цифрова реклама випередила за витратами рекламу телевізійного формату, свідчить, на думку дослідників, про важливу роль діджиталу для усіх медіапланів. Не зважати на ці цифри – велика помилка, вважають вони.

Креативним агенціям і медіа дослідники радять зосередитися на виробництві відеореклами для мобільних пристроїв, а не на адаптації телевізійних відеороликів. До того ж телевізійна і цифрова реклама все більше стають одним цілим завдяки креативній складовій і використанню каналу передачі даних – відео.